שירותי נוטריון

שירותי נוטריון

משרדנו נותן שירותי נוטריון בזמינות גבוהה תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים הנדרשים מנוטריון מוסמך, ושמירה על סודיות וחסיון מירבי.  

כמו כן ניתן לערוך במשרדנו "ייפוי כח מתמשך" לפי ס' 32 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, כפי שתוקן לאחרונה באפריל 2016 (תיקון מס' 18)

הנוטריון הוא עו"ד בעל ותק ושעומד בקריטריונים נוספים על פי חוק הנוטריונים ואשר הוסמך רשמית ע"י המדינה לעשות פעולות מיוחדות, שבעבר יוחדו לפקידי ציבור ושופטים, כגון אימות מסמכים, אישור תרגום, תיעוד עובדות או אקט בעל תוקף משפטי, תיעודי או הצהרתי. בין הפעולות המהותיות שעושה הנוטריון ניתן למצוא צוואה נוטריונית הנערכת בפני הנוטריון ונותנת משנה תוקף לכשירות המצווה ולכוונותיו. פעולה אחרת שבעבר יוחדה לבתי משפט והועברה גם לנוטריון הוא אישור הסכמי ממון בין בני זוג בטרם נישאו. סמכות זו מקבילה לסמכות של שופט בבית משפט לענייני משפחה, ככל שבני הזוג לא באו בברית הנישואין.

שירותים נוטריוניים נפוצים אחרים הם אימות חתימה ועריכת ייפוי כח נוטריוני כללי או בלתי חוזר, אישור אמינות העתק מסמך , אישור נכונות תרגום מסמך, אישור שאדם פלוני חי ("אישור חיים"), אישור תצהיר, הצהרות ועדויות שונות, עריכת העדה על מסמך סחיר, אישור נכונות רשימת מצאי, ועוד ועוד.

כל שירותי הנוטריון ניתנים במשרדנו נעשים תוך שמירה כדין על מסמכים, רישום מדוייק בספר הנוטריון של כל מסמך ומסמך, תוך תיעוד זהות החותם ופרטי החתימה על המסמכים.

שכר שירותי הנוטריון נקבע ע"י משרד המשפטים ככל אגרת שירות ציבורי אחר, ומתעדכן מידי שנה בשנה. עלויות האישור תלויות במהותו, ובמספר החותמים עליו, וכן במספר העותקים הנדרש על ידי מקבל השירות. במקרה של שכר תרגום נוטריוני, למשל, האישור תלוי במספר המילים הנכללות בתרגום. עוד נלקח בחשבון לעניין שכר הנוטריון הוא מיקום מתן השירות אם ניתן במשרד הנוטריון או מחוצה לו. במקרים מסויימים מוסמך נוטריון ליתן שירותיו גם מחוץ לגבולות המשרד ואפילו, במקרים מסויימים, מחוץ לתחומי מדינת ישראל.